Fidget Spinner - który wybrać? Kupić najtaniej czy wybrać jakość?

Fidget Spinner - który wybrać? Kupić najtaniej czy wybrać jakość?

Spinnerowe szaleństwo zdaje się nie mieć końca. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli - te najdroższe są kilkukrotnie droższe od najtańszych. Czy warto zainwestować w lepszy? Postawić na cenę czy jakość? Zapraszamy do przeczytania artykułu, który pomoże rozwiać te wątpliwości.

Spinner budżetowy

Jest to klasyczny, najpopularniejszy obecnie model spinnera. Charakteryzuje się typową trzyramienną budową z łożyskiem umieszczonym w środku, czasem również w ramionach. Przeważnie opakowany jest w cienkie, kartonowe pudełko z charakterystycznymi szarymi kwadracikami. Trzon konstrukcji stanowi najczęściej rama wykonana z tworzywa sztucznego (plastiku). Łożysko nie jest najwyższej jakości, co przekłada się na stosunkowo krótki czas kręcenia - najczęściej w tego typu modelach wynosi on około 30 sekund. Wybierany jest najczęściej przez dzieci. Zaletą tego modelu jest niska cena - obecnie można nabyć go poniżej 10 złotych.

Spinner "z bajerem"

Ten model wygląda nieco lepiej od podstawowego - różni się od niego najczęściej elementami świecącymi - fluorescencyjnymi lub z diodami LED. Trzon, podobnie jak w spinnerze budżetowym, wykonany jest z plastiku. Łożysko może, ale nie musi być lepsze; może kręcić się od 30 sekund do 1,5 minuty. Jest on tylko nieznacznie droższy od najprostszych modeli, co przy atrakcyjnych usprawnieniach względem prostego modelu może być dobrym wyborem na początek przygody ze spinnerami. W naszym sklepie można go nabyć tu lub tu.

Spinner "średnia półka"

Spinnery z tej grupy stanowią ciekawą propozycję dla początkujących użytkowników spinnerów. Wygląd - pomimo kształtu nawiązującego do modeli podstawowych - wydaje się znacznie atrakcyjniejszy, niż w przypadku spinnerów budżetowych. Wykonane są z cięższego materiału, który przeważnie jest minerałem pokrytym warstwą metalizującą. Wyposażony jest w średniej jakości łożysko, które pozwala na około półtora minuty zabawy. Cena zbliżona do spinnerów "z bajerem". Masywna konstrukcja oraz długi czas spinu przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny sprawiają, że jest to często wybór nastoletnich "spinnerowców". Przykładowy spinner z tej grupy znajdzesz tutaj.

Spinner "z górnej półki"

Grupa spinnerów dla wymagających użytkowników. Spinnery tej grupy charakteryzują się bardzo atrakcyjnym wyglądem - mogą przybierać różne kształty i kolory. Najczęściej wykonane są z wysokiej jakości stopów metali. Zapakowane są w eleganckie etui lub metalowe pudełko, dzięki czemu świetnie nadają się na prezent. Łożysko jest wysokiej jakości, nierzadko ceramiczne (ABEC-7, ABEC-9 lub lepsze); zastosowanie tego typu łożyska gwarantuje minimum 2 minuty kręcenia, chociaż niektóre egzemplarze kręcą się nawet 4 minuty! Cena jest zauważalnie wyższa, chociaż na przestrzeni ostatnich tygodni znacznie spadła - dziś tego typu zabawkę możemy kupić już poniżej 30 złotych. Modele często wybierane przez osoby dorosłe. W naszym sklepie znajdziesz je tu i tu.

Podsumowanie

Jeśli zbierze się podstawową wiedzę na temat spinnerów, wybór nie wydaje się taki trudny. Ważne, żeby dokładnie sprecyzować czego oczekuje się od tej zabawki. Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże Ci, szanowny czytelniku, dokonać optymalnego wyboru.

Wszystkie komentarze

Leave a Reply